KURS NA ŻYWO NA ZAMKNIĘTEJ GRUPIE FACEBOOKOWEJ

CIĄŻA, PORÓD I ...

Karmienie piersią nie może być trudne, przecież to takie naturalne… a Ty jesteś wciąż taka zajęta, masz tyle na głowie, musisz przygotować się do porodu i do przywitania nowego dziecka. Masz dodać jeszcze jakiś kurs do swojego grafiku? Brzmi jak istne szaleństwo. Po co to komu?  I co właściwie jest TU do nauki?

Czy to pierwsze, czy kolejne maleństwo zadajesz sobie pytania czy podołam, jak będzie wyglądał mój poród, czy będę wiedziała, jak karmić piersią, jak będzie wyglądała nasza relacja?

Najczęściej nowe mamy w ciąży skupiają się na przygotowaniu do porodu; wzbudza on przecież tyle emocji. Mają zamiar karmić piersią, ale wychodzą z założenia, że jakoś to będzie. Nie spodziewają się żadnych trudności?

POCZĄTKI KARMIENIA

Początki karmienia są często trudne. Otóż karmienie piersią choć naturalne, jest zachowaniem wyuczonym, noworodki kierują się odruchami i instynktami, aby nauczyć się uchwycić pierś i rozpocząć karmienie. Matki też kierują się instynktami znacznie przytłumionymi normami kulturowymi i faktem, że tak rzadko dorastając miały jakikolwiek kontakt z matkami karmiącymi. Kiedyś młode dziewczęta i kobiety wychowywały się pośród matek karmiących i małych dzieci obserwowały jak babcie i ciocie wspierały młode mamy i udzielały im wskazówek.

Ten kurs może nie zastąpi Ci ogromu wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenia, ale udzieli Ci rzetelnej i uporządkowanej wiedzy o karmieniu niemowląt i ich zachowań

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Oboje potrzebujecie dużo wiedzy i praktyki, zanim karmienie stanie się procesem wyuczonym, naturalnym i niewymagającym większego wysiłku.
Ten kurs pozwoli Ci:

  • nabrać pewności siebie,
  • przyjąć realistyczne oczekiwania do pierwszych chwil razem po porodzie, 
  • zrozumieć, kiedy Twoje dziecko jest głodne?  Dlaczego czasem jest śpiące, a czasem chce się karmić bez przerwy?  

Ta wiedza pozwoli ci przejść przez te pierwsze dni w szpitalu ze spokojem i pomoże Ci skupić się na pogłębianiu relacji z twoim maleństwem.
Nieprawdziwe informacje na temat laktacji są bardzo powszechne. Karmienie jest niezwykle często słabo rozumiane przez matki, rodziny, ale też personel medyczny i bardzo łatwo wpaść w pułapkę i popełnić błędy, które mogą w znaczący sposób zaważyć na sukcesie karmienia piersią i na Twojej relacji z dzieckiem.

Mamy dla Ciebie prezent Poradnik Mamy

DARMOWY PORADNIK MAMY

Zobacz skróconą wersję PDF Poradnika Mamy zawiera aż 7 stron praktycznych informacji. Jako uczestniczka kursu Laktacja to relacja otrzymasz pełną wersję Poradnika, który będzie miejscem na laktacyjne notatki, obserwacje i ćwiczenia, a po latach pamiątką z pierwszych dni razem z Twoim dzieckiem. 

Poradnik został przygotowany specjalnie do programu kursu Laktacja to relacja przez Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne CDL i IBCLC.

3 WAŻNE POWODY DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ KURS LAKTACJA TO RELACJA

Numer 1#: Nasz kurs da Ci wiedzę, z której możesz czerpać od pierwszych chwil z dzieckiem. Dzięki zdobytej wiedzy ocenisz wiarygodność usłyszanych porad, będziesz wiedzieć czego się spodziewać, kiedy wszystko układa się dobrze, a kiedy potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Zaplanujesz jakiego wsparcia będziesz potrzebowała i jak sobie je zapewnić Nikt nie zna twoich potrzeb lepiej niż ty sam.

Numer 2#: Nasz kurs pozwoli Ci oczami wyobraźni przeżyć te pierwsze chwile z dzieckiem, rozpoznać jakiej pomocy możesz potrzebować, o co jeszcze warto się zatroszczyć i przemyśleć przed porodem i jak przygotować swój dom swoją rodziną na tą szaloną zmianę.

Numer 3#:  Nasz kurs pozwoli Ci przygotować się psychicznie byś mogła zmierzyć się z każdą przeciwnością i trudnością, jaką napotkasz na swojej drodze. Pierwsze dni w szpitalu są najważniejszymi chwilami, które przeżyjesz z dzieckiem, od nich zależeć będzie, ile mleka Twoje ciało będzie produkować, czy twoje dziecko nauczy się pić z piersi i czy zaczniesz budować z nim relacje oparta na zaufaniu i miłości, Te pierwsze dni zaważa na tym, w jakim stopniu poznasz jego język i nauczysz się rozpoznawania jego potrzeb.

Co otrzymasz po zakupie kursu Laktacja to relacja

Grupę wsparcia z doradcami laktacyjnymi CDL i IBCLC

Całe szkolenie odbywa się na zamkniętej grupie Laktacja to relacja na Facebooku. To miejsce gdzie możesz dzielić się swoimi emocjami i przemyśleniami o karmieniu piersią. Dodatkowo otrzymasz wsparcie i odpowiedzi od certyfikowanych doradców laktacyjnych.

10 spotkań na żywo o laktacji i relacji

Spotkania poprowadzą Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne CDL/IBCLC, położna z sali porodowej i psycholog okołoporodowy. Jeśli nie będziesz mogła być z nami na żywo to i tak masz 30 dniowy dostęp do nagrań.

Pełną wersję Poradnika Mamy PDF

Poradnik Mamy został napisany przez Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne CDL/IBCLC. Pełna wersja zawiera 20 stron które ułatwią Ci przygotowanie do pierwszego karmienia, karmienia w szpitalu, przechowywania mleka. Poradnik ma formę notatnika laktacyjnego. Możesz go zabrać do szpitala.

Cena kursu

180
150 zł
  • 10 spotkań na żywo
  • 30 dniowy dostęp do grupy, materiałów i nagrań
  • Pełna wersja Poradnika Mamy PDF
Pomocja

Zespół kursu Laktacja to relacja

Ania Mroczek IBCLC, USA

Ania Kotlińska CDL/IBCLC

Ania Mroczek od 20 lat mieszka w stanach zjednoczonych z mężem i trójką dzieci. Jest pielęgniarką i Certyfikowaną Międzynarodową Konsultantką Laktacyjną (IBCLC) z 8 letnim doświadczeniem w pracy z rodzinami karmiącymi piersią. Ania wspierała rodziców na oddziałach położniczych i noworodkowych od 2010 roku. Przez ostanie trzy lata pracowała jako koordynator programu laktacyjnego w Mohawk Valley Health System w stanie Nowy Jork. Rownocześnie pracuje z rodzinami w prywatnej klinice laktacyjnej Mohawk Valley Lactation którą utworzyła w 2015 roku. Pasją Ani jest przygotowanie matek do poznania języka którym posługują się ich niemowlęta. Chce wspierać rodziców w stworzeniu głębokich relacji z dzieckiem poprzez karmienia piersią i pomóc im utwierdzić się w roli nowego rodzica.

Ania Kotlińska od ponad 10 lat mieszka w Krakowie. Jest położną, Certyfikowaną Doradczynią Laktacyjną i Międzynarodową Konsultantką Laktacyjną (IBCLC). Ania jest założycielką Kliniki Laktacyjnej, popularyzuje naukę o ciąży, porodzie i karmieniu piersią jako Rzecznik Nauki w Stowarzyszeniu Nauki i jako doktorantka CM UJ. Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobywała m.in. w Izraelu, Anglii, Estonii, USA, Kanadzie. Na codzień pracuje z mamami w ciąży w gabinecie albo wspiera karmienie piersią podczas wizyt domowych w Krakowie. Ulubione tematy Ani to wpływ krótkiego wędzidełka na karmienie piersią, wpływ karmienia piersią na rozwój twarzoczaszki niemowląt.